ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15385292
*
nr 1538 5292
Spegel
Oval, 72x42 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 maj 2023
kl 18:53:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/4 07:47:25
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:14
-
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:44
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:32
-
8039 Spegel
192x93cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:43
-
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:01
-
8321 Spegel
Rokokostil, 63x54 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:37
*
Spegel
nr 1538 5292
Spegel
Oval, 72x42 cm
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 maj 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/4 07:47:25 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:14 -
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:44 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:32
-
8039 Spegel
192x93cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:43 -
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:01 -
8321 Spegel
Rokokostil, 63x54 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:37